סינמה בלירה

יצירה מקורית מאת ובביצוע: חיים דרעי

בימוי: דנה קיילה ואיילת כוכבי סמסליק

אבא שלמה היה אומר: "כשמפסיקים לצחוק מתחילים לבכות". במהלך אזכרה לאביו נזכר חיים בילדותו עם האב. הסיפור האישי של חיים, והדיאלוג שנרקם בינו לבין באי האזכרה שזורים זה בזה לאורך כל ההצגה ונרקמים יחד כפסיפס המתאר את נוף ילדותו בסמטאות יפו של שנות השישים והשבעים.

הדמות המשמעותית ביותר היא האב. דון ג'ואן יפואי, גבר נאה ושרמנטי בעל חכמת חיים ייחודית שהחליט לחיות את הרגע ולמצות את הנאות החיים ללא סייג לאחר שאיבד את אהבת חייו, אימו של חיים. דמותו  ומערכת היחסים המרתקת עם חיים – הן שמובילות את הסיפור ומפענחות את המסע הדרמתי והתיאטרלי.

הבמה תכיל את כל הצבעוניות הזאת, את המוזיקה הצרפתית-ים תיכונית, את הטעמים של המטבח של מאמא סימי, ואת מכלול ה"קונצים ופטנטים" וההומור שירש מאביו. חיים מעניק את אותה מתנה לקהל היוצא איתו למסע זה.

ביקורת של יפית ארז

חיים דרעי
-  שחקן ומחזאי

חיים היה מעצב גראפי בעל מוניטין במשרד הפרסום קשר-בראל, כאשר נדלק בתוכו הניצוץ של הליצן. החל במופעי רחוב בארץ ומיד אחר כך נסע לחו"ל על מנת להגשים את חלומו. יצר והופיע במופעים רבים בארץ ובחו"ל. כתב סיפורי ילדות שהפכו להצגה "סינמה בלירה".

דנה קיילה- בימוי

בוגרת מגמת משחק ובימוי בבית הספר לאומנויות הבמה של סמינר הקיבוצים. שיחקה וביימה בתיאטרון הסימטה, בתיאטרון הערבי עברי, ובצוותא. משחקת בתיאטרון הארצי לנוער, במופעי אימפרוביזציה, הצגות יחיד, מופעי בידור ועוד. יצרה ושיחקה בפסטיבל תיאטרונטו 2013 "התכנית של ליבי". בוגרת סדנת תסריטאות בהנחיית אסף ציפור.

איילת כוכבי סמסליק- בימוי ועיבוד רגשי

M.S.W בעבודה סוציאלית. מפקחת ארצית בחסות הנוער, משרד הרווחה. עוסקת לאורך שנים בעבודה טיפולית עם בני נוער, הקשבה לסיפוריהם, לזיכרונותיהם ומחשבותיהם, תוך עיבוד רגשי של החוויות האישיות לסיפור חדש. הפיכתם באופן סימבולי ומציאותי בו זמנית, ל"גיבורים" בהצגה של עצמם.

 

תודה לנעם מאירי, לרינת גליקו, לשרה פון שוורצה ולמישל יעקובי, שליוו את ההצגה בתחילת דרכה.

תודה מיוחדת לאבא שלמה דרעי ז"ל, למאמא סימי ז"ל ולעיר הקסומה יפו שהעניקו לי את ההשראה ליצור את "סינמה בלירה"...

חזרה לעמוד מופעים >
הזמנת כרטיסים מהירה
הופעה
תאריך
הצטרפות לניוזלטר
תיאטרון יפו – במה לתרבות עברית-ערבית, טיילת מפרץ שלמה 10 יפו העתיקה ת.ד. 3403 תל אביב 61030
טל’: 03-5185563, פקס:03-5185562, info@jaffatheatre.org.il
עמוד בית אודות חדשות כרטיסים פרס שולמית אלוני הצגות ומופעים תמיכה צור קשר