אורפאוס ביפו 21

אוטוביוגרפיה של איש שלא היה קיים.
במסגרת סדרת מיצגי השירה שבעריכת המשורר מרדכי גלדמן יתקיים מופע תיאטרלי מוזיקלי סביב יצירתו של המשורר הפורטוגלי הנודע פרננדו פסואה.

זהו מסע דרך העבודה העשירה והמגוונת של פרננדו פסואה ( 1888-1935 ), המשורר והסופר הפורטוגלי הגדול.  פסואה כתב ויצר מבעד לדמויות מומצאות-   הטרונימים  -שלהן ביוגרפיות ומערכות של אמונות שכל אחת שונה מחברתה. מאות אלפי פתקים הפכו לשירים ומכתמים מבריקים,והתגלגלו ליצירות רבות ומופלאות. לכל הטרונים עולם שונה, נקודת מבט ייחודית ומובחנת דרכה היא מתבוננת, חולמת ורואה את העולם.

המופע הוא מפגש מיוחד בין שפות השירה, המוסיקה והתיאטרון.  היוצרים-מבצעים – חברי "מעבדתרבות" של המרכז הרב תרבותי בירושלים - הם אמני קול מרקע מגוון ורב תחומי של אמנות, מחקר ובמה. האנסמבל עוסק בחקירה מעמיקה של עולמו הייחודי של פרננדו פסואה ובחיפוש דרכים חדשות להביע את שיריו, באמצעות נופי צליל קוליים ושירת מקהלה, ובאמצעות דימויים שנולדו מתוך הסיפורים ובהשראת אישיותו החידתית.

אלה חברי האנסמבל:

מנהל אמנותי: ברוך ברנר, רב,  במאי, זמר, אמן בינתחומי ושחקן ותיק ומוערך אשר היה תלמידו של במאי התיאטרון יז'י גרוטבסקי בשנותיו האחרונות. ברנר שיחק בתיאטרון בארץ, בצרפת ,בפולין, בברזיל ובאיטליה. הוא זכה בפרס השחקן הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי על משחקו בסרט "האחים" בבימויו של יגאל נידם. FIPA 

מרב בן דוד אמנית קול ויוצרת רב תחומית ,בוגרת האקדמיה ע"ש רובין בירושלים. מירב מתמחה במוסיקה של ימי הביניים בצרפת ובאיטליה ובשירה ערבית קלאסית. הקימה ולוקחת חלק בהרכבים שונים למוסיקה עתיקה ועכשווית. מלחינה ומבצעת יצירות של מלחינים בני זמננו. מורה לשירה ו״לדרך לגילוי הקול״.

אן אליזבט, מוסיקאית ,זמרת ואמנית רב-תחומית. ילידת ארגנטינה שהתגוררה שנים ארוכות באנגליה. בעלת רקע של מוסיקה קלאסית, בוגרת הקונסרבטוריון שליד האקדמיה בירושלים ובית הספר לתיאטרון חזותי. שרה בשפות שונות ,מלחינה מוסיקה לסרטים ולתיאטרון .בעלת ניסיון רב על במה בשירה ובנגינה על פסנתר.

ג׳וזף שפרינצק, אמן סאונד ,מיצג ומופע בין-תחומי שעובד בצורה ייחודית עם הקול והשפה .למד קול במרכז רוי הארט בצרפת ובעל תואר שלישי במדעי הרוח. מראשוני משוררי הסאונד בישראל, ויוצר יצירות ייחודיות המבוססות על צליל המילה המדוברת. מופיע בארץ ובעולם במסגרות שונות של מופע, מוסיקה, תיאטרון ואמנות חזותית.

חזרה לעמוד מופעים >
הזמנת כרטיסים מהירה
הופעה
תאריך
הצטרפות לניוזלטר
תיאטרון יפו – במה לתרבות עברית-ערבית, טיילת מפרץ שלמה 10 יפו העתיקה ת.ד. 3403 תל אביב 61030
טל’: 03-5185563, פקס:03-5185562, info@jaffatheatre.org.il
עמוד בית אודות חדשות כרטיסים פרס שולמית אלוני הצגות ומופעים תמיכה צור קשר