אורפאוס ביפו 16

מחיר רגיל: 50 ₪

 מיצגי שירה בתיאטרון יפו בעריכת מרדכי גלדמן

ב- 30 באוגוסט  20:30 יגישו  מיצגי שירה 3 משוררות צעירות, רבות השראה, וכריזמטיות:
סהר עדס, ריטה קוגן, שירה חורש. כל אחת מביאה לבימה את אופי שירתה ואת סגנון המופע שלה. רוח של שירה ויצירה לירית, פרובוקטיבית ואקספרימנטאלית מניעה את כנפיהן הססגוניות.

 

סהר עדס היא יוצרת המשלבת בין כתיבה, אמנות פלסטית ופרפורמנס.

 

ילידת חדרה 1962, למדה במסלול השירה של הליקון 2015. יועצת חינוכית-ארגונית, מרצה ומנחת סדנאות. יצירתה עוסקת במגוון תחומים הנוגעים לזהותה : יחסיה המורכבים עם אמה על רקע הגירתה של זו ממצריים ומתוך כך בחינת סוגיות של שייכות וזרות למרחב הגיאופוליטי; תהיות על  קשרי אהבה, תשוקה ומיניות; קירבה וריחוק באמוניות, וברוחניות ; נסיונות לקיום נורמטיבי לצד כמיהה למימוש פראיות קמאית ונטולת גבולות.

 

שיריה התפרסמו עד כה בעיקר בכתבי עת שונים וספרה הראשון נמצא בשלבי עריכה. כן הוצגו שיריה לצד עבודות צילום שלה ושל אחרים במסגרות שונות: בין היתר הציגה תצלומים  בגלרית בית הספר מוסררה בירושלים  במסגרת "פוטופואטיקה  " ,  ובמסגרת " דיו שחור" – פורטרטים של משוררות מזרחיות, תערוכת הצילום של מיכה שמחון. הופיעה עם שיריה במסגרות שונות, בין היתר בערבי ערספואטיקה ( 2015, 2016).

 

המיצג שתעלה על בימת 'אורפיאוס ביפו' יהוא מעין קפסולה אוטוביוגרפית המשלבת מילים וצילומים: מסע אפשרי מרחם האם אל מזחלתה של המשוררת הפינית סירקה טורקה.

 

 

ריטה קוגן, היא ילידת סנט פטרבורג ב- 1976 ועלתה לישראל ב- 1990. היא מהנדסת, משוררת ומתרגמת שירה.  ספר שיריה הראשון  "רישיון לשגיאות כתיב" ראה אור בספטמבר 2015. שיריה התפרסמו בכתבי עת שונים. תרגומיה לשיריהן של אנה אחמטובה ומרינה צבטייבה התפרסמו ב- "עיתון 77". השתתפה באירועי ערספואטיקה, פסטיבל כיסופים 2015  ובפסטיבל מטולה  2016. הסיפור פרי עטה  "החטא השלישי" זכה בתחרות הסיפור הקצר של "הארץ" לשנת תשע"ה.

המופע שתגיש מבוסס על מחזור שירים חדש ששמו "ג'ו מוסרת ד"ש". המחזור נכתב במהלך שנת 2015 ומתאר מערכת יחסים שהיא ספק בדיה, ספק אמת. המחזור נכתב בהשראת סרטו של לארס פון טרייר "נימפומנית".

 

שירה חֹרש היא משוררת ואמנית רב תחומית היוצרת במדיומים שונים כצילום, וידאו, מיצב וסאונד. היא גם מטפלת הוליסטית. ספר ביכוריה, "כל האמונות תפלות", בעריכת יקיר בן משה, ראה אור ב2015  בהוצאת 'פרדס'.ספרה השני  "11:11"  יראה אור בקרוב .

מרקו מילבסקי,  הוא מתופף, טכנאי ואמן סאונד, מנגן בהרכבים שונים, משלב בעבודתו HIP HOP ו - NOISE.  הם יופיעו יחד כהרכב דואו אלקטרו פואטי ששמו  ״אפס אחד״.  הם יוצרים ביניהם דיאלוג מוזיקלי חי בין מילים ומוזיקה. "יחד הם מפריחים נשמה במחשב ומשיטים שירה בתופים ובביטים מעגליים" https://soundcloud.com/ephes-ehad

קרדיטים לצלמים -

 

סהר עדס: שלומית כרמלי

 

ריטה קוגן: סיון צדוק

 

שירה חורש: ורה ולדימירסקיתאריך שעה מקום  
חזרה לעמוד מופעים >
הזמנת כרטיסים מהירה
הופעה
תאריך
הצטרפות לניוזלטר
תיאטרון יפו – במה לתרבות עברית-ערבית, טיילת מפרץ שלמה 10 יפו העתיקה ת.ד. 3403 תל אביב 61030
טל’: 03-5185563, פקס:03-5185562, info@jaffatheatre.org.il
עמוד בית אודות חדשות כרטיסים אירועים מיוחדים הצגות ומופעים תמיכה צור קשר